Wycieczki dwudniowe

 Błędne skały    Pobłądźmy w labiryntach Kotliny Kłodzkiej KOTLINA KŁODZKA

          Wybierając się na dwudniową wycieczkę w okolice Kłodzka będziemy mogli połączyć zwiedzanie ze wspinaczką górską. Na początek proponujemy wejście na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki skąd będziemy podziwiać panoramę Sudetów. Dla mniej zaprawionych w marszach wybierzemy labirynty w polskim skalnym mieście – Błędne Skały. Obejrzymy kamienne maczugi, poszukamy „Kurzej Stopki” czy „Stołowego Głazu”. Na kolejny dzień przewidzieliśmy zwiedzanie twierdzy Kłodzko, kolejne labirynty tyle, że tym razem podziemne.

Liczba osób
25 35 45
Cena:

 Kraków Ojców    Z wizytą u Królów KRAKÓW – OJCÓW

          Tym razem zawitamy do grodu nad Wisłą, dawnej stolicy i miasta królów – Krakowa. Naszą przygodę zaczniemy na Zamku Wawelskim w renesansowych salach, kryptach królewskich i podziwiając dzwon Zygmunta. Odwiedzimy również Smoka Wawelskiego. Dalej jedna z piękniejszych uliczek przejdziemy do rynku gdzie czekać na nas będą kolejne atrakcje: sukiennice, kościół Mariacki, Brama Floriańska i Barbakan. Następny na mapie naszych wycieczek będzie Zamek w Pieskowej Skale znany z” Janosika” czy „Stawki Większej niż Życie”. Po tym spacer do Ojcowskiego Parku Narodowego i Jaskini Łokietka.

Liczba osób
25 35 45
Cena:

 Kraków - Wieliczka    W grodzie Kraka KRAKÓW – WIELICZKA

          Naszą wycieczkę zaczniemy wizytą u smoka wawelskiego. Stamtąd udamy się na Zamek Wawelski, żeby móc się przekonać jak mieszkali królowie, wejdziemy tez na wieże żeby na własne oczy przekonać się jak wielki jest Dzwon Zygmunta. Dalej udamy się na Rynek Starego Miasta żeby podziwiać Sukiennice oraz ołtarz dzieła mistrza Wita Stworza w kościele Mariackim. Uroczymi uliczkami dojdziemy do Bramy floriańskiej i Barbakanu. Kolejnego dnia pojedziemy do Wieliczki, podziwiać podziemne sale i komnaty.

Liczba osób
25 35 45
Cena:

 Biskupin    Podróż do korzeni BISKUPIN – GNIEZNO

          Chcielibyśmy Was zabrać w podróż do korzeni naszego państwa. W tym celu zwiedzimy pierwszą stolicę Polski – Gniezno, miasto które było świadkiem koronacji pięciu pierwszych króli. Tu będziemy mogli odświeżyć nasze wiadomości z historii i dowiedzieć się wielu ciekawych faktów dotyczących początków naszego kraju. W Biskupinie natomiast obejrzymy osadę sprzed 2750 lat, dowiemy się jak żyli i czym się zajmowali nasi przodkowie.

Liczba osób
25 35 45
Cena:

 Karpacz    Dwa oblicza Karpacza KARPACZ

          Wyjazd ten pozwoli poznać nam dwa oblicza Karpacza i jego okolic. Pierwsze, turystyczne, gdzie zwiedzimy średniowieczną, drewnianą Świątynię Wang, wjedziemy kolejką linowa na Kopę, a stamtąd wdrapiemy się na Śnieżkę. Drugie, rozrywkowe gdzie udamy się do Western City. Tutaj postrzelamy z łuku indiańskiego, przejedziemy się kolejką lub pojeździmy konno. Zobaczymy także pokazy tańca, popływamy indiańskimi łodziami canoe i posilimy się pieczonymi kiełbaskami w indiańskiej wiosce. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Bolkowie, żeby zobaczyć tamtejszy zamek.

Liczba osób
25 35 45
Cena:

 Szklarska poręba    Zachwyćmy się Szklarską Porębą SZKLARSKA PORĘBA

          Szklarska Poręba to miasto, które oferuje turystom ogromną ilość różnorodnych atrakcji. W czasie tej wyprawy zobaczymy m.in. wodospad Szklarki, Starą Chatę Walońską, Muzeum Ziemi czy Złoty Widok. Będąc w takim miejscu trudno byłoby odmówić sobie pieszej wycieczki na Szrenicę, szczyt górujący nad miastem. Dlatego z przewodnikiem zdobędziemy go. Dla mniej wytrwałych wjazd wyciągiem krzesełkowym.

Liczba osób
25 35 45
Cena:

 Dolina pałaców    Z wizytą u królów, książąt i rycerzy DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW

          Mało kto wie, że Kotlina Jeleniogorska bogata jest w 26 reprezentacyjnych budowli takich jak pałace, dwory, zamki, wieże obronne oraz parki krajobrazowe Na obszarze zaledwie 102 km2 spotykają się gotyckie zamki i wieże obronne, renesansowe dwory i barokowe pałace. W czasie tej wycieczki chcielibyśmy Wam pokazać chociaż kilka z nich i poznać ich historię i tajemnice.

 Jedlinka Grodno    Podróż wehikułem czasu JEDLINKA – GRODNO – WALIM – KSIĄŻ

          Czy podróżowaliście kiedyś wehikułem czasu? Nie?! W takim razie my Wam to umożliwimy. Zabierzemy Was w podróż, w czasie której poznamy tajemnice z przeszłości zamku Grodno, może spotkamy też Białą Damę. Przejdziemy podziemnymi korytarzami sztolni walimskich, a w Pałacu w Jedlince przyjrzymy się jak pracowali dawniej rzemieślnicy. Następnego dnia zwiedzimy największy zamek Śląska – Książ i odpoczniemy w otoczeniu egzotycznej roślinności.

Liczba osób
25 35 45
Cena: