Wycieczki jednodniowe

Zamek Moszna    Z wizytą w opolskim  WIEŚ OPOLSKA – ZAMEK MOSZNA

          Tuż pod Opolem czeka na nas spacer uliczkami wsi sprzed stuleci. W oryginalnych XVIII i XIX wiecznych domach będziemy mogli podpatrzeć jak żyli nasi pradziadowie. Do większości eksponatów zajrzymy osobiście, zobaczymy na przykład jak działa prawdziwy młyn wodny. Zainteresowani wezmą udział w warsztatach i lekcjach tematycznych. Stamtąd cofniemy się w czasie o kolejne stulecie żeby zobaczyć komnaty Zamku Moszna. Nazwany polskim Disnaylandem przyciąga on swoim mrocznym wyglądem i pięknym parkiem przypałacowym.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

We wsi opolskiej organizowane są bardzo ciekawe warsztaty i lekcje muzealne. Istnieje możliwość wzięcia w nich udziału. Wiąże się to z całodniowym pobytem w muzeum i rezygnacją z wizyty na Zamku Moszna. Do tego wariantu przeprowadzana jest nowa kalkulacja cen w zależności od tematyki.

  Sowa    Jaką tajemnicę kryją Góry Sowie?  WIELKA SOWA – WALIM

          Wejście na najwyższy szczyt gór sowich może być niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich tych, którzy kochają piękne widoki. Wędrówka nie jest zbyt męcząca ale zawsze można odpocząć w schronisku Orzeł. Z 1015 m. n.p.m. zejdziemy do podziemia sztolni Walimskich, w których czeka na nas niezapomniana podróż w czasie do okresu II Wojny Światowej. To tutaj Niemcy rozpoczęli budowę gigantycznego kompleksu podziemnych hal, których przeznaczenie do dzisiaj jest owiane tajemnicą.

Liczba osób:
25 35 45
Cena: [zł]

 Zamek Grodno    Z wizytą u Białej Damy   ZAMEK GRODNO – WIELKA SOWA 

          Zwiedzanie zakątka  Sudetów Środkowych rozpoczniemy wejściem na Wielką Sowę, z której rozciąga się widok na panoramę Gór Sowich. Po zejściu i wizycie w schronisku Orzeł czeka na nas zbudowany z kamienia Zamek na szczycie niewielkiej góry Choina. Kryje on w sobie tajemnice Białej Damy i kasztelanki Małgorzaty, której szkielet spoczywa w lochu w sieni. Z wieży rozciąga się widok na Dolinę Bystrzycką, a na uczestników o silnych nerwach czeka do obejrzenia sala tortur. Można będzie również postrzelać z kuszy. Wycieczkę zakończymy miłym spacerkiem po tamie nad Jeziorem Bystrzyckim.

Liczba osób:
25 35 45
Cena: [zł]

 Henrykow    Raj dla miłośników spokoju i przyrody HENRYKÓW – PARK DINOZAURÓW

          Wyprawę rozpoczniemy od wizyty u Cystersów w jednym z najcenniejszych zabytków sakralnych w Polsce. Będziemy mieli okazje poznać historie zakonu i na ile pozwolą zakonnicy podejrzeć ich codzienne życie. Żeby oderwać się od podniosłej atmosfery murów kościelnych proponujemy wizytę u prehistorycznych gadów w parku dinozaurów w Ziębicach. Pozostając w klimatach odkrywczych zaprosimy was do Arboretum w Wojsławicach, gdzie zachwycimy się różnorodnością roślinności.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Grodziec    W poszukiwaniu skarbów ZŁOTORYJA – GRODZIEC

          Każdy z nas marzy o bogactwie! Jadąc do Złotoryi zwiedzimy muzeum złota i kopalnię w której być może dowiemy się gdzie go szukać. Taka okazja może nadarzyć się na zamku Grodziec będącym kolejnym punktem naszej wyprawy. Co ciekawe wzniesiono go na starym wulkanie. W drodze powrotnej obejrzymy Organy Wielisławskie powstałe w trakcie stygnięcia lawy, a jeżeli starczy sił przejdziemy szlakiem wygasłych wulkanów.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Bolków    Śladami zbrodni wojennych BOLKÓW – GROSS – ROSEN

          Naszą przygodę rozpoczniemy na zamku w Bolkowie, zbudowanym prawdopodobnie za Bolesława Chrobrego albo jeszcze wcześniej przez pogańskiego księcia Bolecka. Wejdziemy na kamienną wieżę skąd rozciąga się widok na okolicę. Dowiemy się dlaczego wieża ma „dziób” , co robili na zamku Rosjanie podczas wojen napoleońskich i kto ukrył skarb? Spróbujemy też podpytać co działo się w zamku w okresie międzywojennym kiedy dostał się w ręce Hitlera? Stamtąd przejedziemy do Rogoźnicy gdzie w 1940 roku założony został obóz Gross – Rosen.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

Ze względu na specyfikę miejsca wycieczkę polecamy uczniom gimnazjum i szkół średnich.

 JAWORZYNA-ŚLĄSKA-ŚWIDNICA    Czy kolej ma swoją historię? JAWORZYNA ŚLĄSKA – ŚWIDNICA

          Wyprawa do skansenu parowozów w Jaworzynie Śląskiej, połączy w sobie wiele atrakcji. Oprócz zwiedzania i oglądania wystawy parowozów z XIX i XX wieku będziemy mogli przejechać się drezyną. W drodze powrotnej zwiedzimy jeden z najcenniejszych zabytków Dolnego Śląska – Kościół Pokoju w Świdnicy. Męską część grupy na pewno zainteresuje muzeum broni i militariów.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Zamek Książ    Wizytówka Dolnego Śląska ZAMEK KSIĄŻ – PALMIARNIA

          Największy zamek Śląska zaprosi nas w okolice Wałbrzycha. Zwiedzanie Książa i wejście na wieżę widokową dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Będziemy mogli poznać historię zamku i jego mieszkańców, przyjrzymy się również budowli od strony architektonicznej. Trasa zwiedzania, którą wybierzemy będzie uzależniona od naszych zainteresowań. Na koniec zachwyci nas Palmiarnia w Lubiechowie, jej wyłożone zastygłą lawą z wulkanu Etna ściany i egzotyczne rośliny.

Liczba osób:
25 35 45
Cena: [zł]

W cenę wycieczki wliczony jest bilet po trasie Książ Barokowy. Istnieje możliwość zmiany trasy zwiedzania przy dodatkowej opłacie.

 Pałac Jedlina    Porcelanowy Pałac na wyciągnięcie ręki JEDLINKA

          Pałac Jedlinka to miejsce, w którym nauka odbywa się przez zabawę. Można tu poszukać starych pamiątek jeszcze z II Wojny Światowej, odwiedzić zapomniane miejsca owiane tajemnicą, nauczyć się sztuki wytwarzania sztukaterii lub samodzielnie ozdobić porcelanę. Miłośnikom przyrody zaproponujemy marsz na orientację lub przyrodniczą wędrówkę z ekologią.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

Za dodatkowe istnieje możliwość zamówienia warsztatów tematycznych zakończonych ogniskiem z kiełbaskami.

 Zamek Chojnik    Jeleniogórskie w miniaturce JELENIA GÓRA – CHOJNIK – KOWARY

          Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania malowniczego rynku w Jeleniej Górze. Następnie czeka nas wyprawa na Zamek Chojnik, gdzie poznamy legendę Kunegundy, spojrzymy w ponadstumetrową skalistą przepaść i będziemy mogli postrzelać z kuszy. Jako następne zwiedzimy Kowary, z kolorową starówką, a na koniec wszystkie wcześniej zwiedzane atrakcje zobaczymy w pomniejszeniu, w Parku Miniatur.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Zamek Czocha    Zaprojektuj swoją trasę po Szklarskiej Porębie SZKLARSKA PORĘBA

          Miasto to od lat zachwyca swoimi atrakcjami. Wodospad Szklarki, Stara Chata Walońska, wyciąg krzesełkowy na Szrenicę, muzeum w willi Hauptmannów, prywatna huta szkła to tylko niektóre atrakcje warte zobaczenia. To Wy zdecydujecie, które miejsca odwiedzimy.

Cena ustalana indywidualnie po wcześniejszym uzgodnieniu programu

 Śnieżka    Tą górę trzeba zdobyć KARPACZ – ŚNIEŻKA

          Tym razem proponujemy wycieczkę do miasta rozciągającego się u podnóża Śnieżki – Karpacza. Jest to najbardziej rozrywkowe i bardzo często odwiedzane miasto w polskich Sudetach. Ale nie rozrywka będzie naszym celem, a wspinaczka z przewodnikiem na Królową Karkonoszy – Śnieżkę. Wyprawę tą uatrakcyjni i ułatwi nam jazda wyciągiem krzesełkowym na Kopę.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Krzeszów    Podobno śpiewać każdy może a co z tkaniem? KRZESZÓW – CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

          W okolicach wsi Gorzeszów będziemy mieli możliwość zwiedzenia rezerwatu geologiczno – krajobrazowego.Zobaczymy w nim rzadko spotykane formy wietrzenia piaskowca cisowego tworzące malownicze wieże, grzyby, maczugi dochodzące do 30 metrów wysokości. W samej wsi obejrzymy 8 metrową skałę właśnie w kształcie maczugi, a potem spróbujemy odnaleźć jej odbicie na jednym z fresków w Pocysterskim Zespole klasztornym w Krzeszowie. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Chełmsko Śląskie, gdzie zobaczymy zespół domów tkaczy tzw. „Dwunastu Apostołów” (możliwość przeprowadzenia warsztatów tkania lnu)

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Zamek Czocha    A w roli głównej zamek Czocha CZOCHA

          Na granicy Śląska z Łużycami w dolinie rzeki Kwisy będziemy mogli poczuć klimat „Wiedźmina”, „Sensacji XX wieku”, czy „Tajemnicy twierdzy szyfrów”. Wszystko to za sprawą zamku Czocha, którego specyficzny klimat zachęca filmowców do pracy twórczej. Wraz z przewodnikiem obejrzymy wnętrza komnat, wejdziemy na wieżę widokową, z której rozpościera się widok na dwa bliźniacze jeziora: leśniańskie i złotnickie. Przyjrzymy się im z bliska wspinając się na Tamę w Leśnej i Zaporę Złotnicką.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Srebrna Góra    Kto zdobędzie twierdzę SREBRNA GÓRA

          Chcąc przybliżyć postać Napoleona i jego powiązania z ziemiami dolnego śląska wybierzemy się do największej w Europie górskiej twierdzy w Srebrnej Górze. Przewodnicy w strojach z epoki opowiedzą nam o strategiach walki i życiu żołnierskim w czasach świetności obiektu. Główną atrakcją będą zwiedzanie kazamat oraz pokaz salwy z repliki XVIII wiecznej armaty. Tym którzy chcieliby połączyć teorię z praktyką dodatkowo proponujemy grę terenową lub żywą lekcję historii.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

W cenę wliczony jest bilet – pakiet armata, można jednak wybrać inne atrakcje które oferuje twierdza.

 Klodzko    Śladami Napoleona? KŁODZKO

          Co Napoleon ma wspólnego z Kłodzkiem? Dlaczego twierdza w czasie II Wojny Światowej nosiła miano „kainowej”? Na te i wiele innych pytań spróbujemy znaleźć odpowiedzi spacerując uliczkami kłodzkiej starówki. Poszukamy śladów czeskiej i pruskiej historii i przejdziemy gotyckim mostem przypominającym praski most Karola. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam wizyta w twierdzy i wędrówka podziemnymi labiryntami.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

W cenę biletu nie jest wliczona lekcja o tematyce historycznej.

 Szczeliniec    Błądzimy w Błędnych skałach BŁĘDNE SKAŁY – SZCZELINIEC

          Wycieczkę w góry dedykujemy tym, którzy lubią wspinaczkę i piękne widoki. Rozpoczniemy dwugodzinnym marszem na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec. Szlak prowadzi kamiennymi korytarzami między niesamowitymi figurami. Dla mnie zaprawionych w pieszych wędrówkach proponujemy labirynty Błędnych Skał pełne kamienistych grzybów i maczug porośniętych karłowatymi choinkami. Na zakończenie obejrzymy kaplice Czaszek w Czermnej, a młodszych uczestników zabierzemy do Wambierzyc do mini zoo.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Kudowa szlak ginących zawodów    Szlakiem ginących zawodów SZLAK GINĄCYCH ZAWODÓW – KUDOWA ZDRÓJ

          Skąd się bierze mleko? jak się piecze chleb? co kowal kuje? Czy garncarz robi garnki? Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedzi podążając szlakiem ginących zawodów w Kudowie Zdroju. Oprócz wiedzy teoretycznej będzie można wziąć udział w warsztatach i samemu coś stworzyć, a jeżeli ktoś poczuje głód spróbuje chleba z własnego wypieku.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Auschwitz    Zadumani nad tragedią ludzkości AUSCHWITZ

          Tym razem proponujemy wycieczkę pełną wzruszeń, chwil zadumy i wyciszenia. Naszym celem będzie muzeum pamięci ofiar Auschwitz i Auschwitz Birkenau. Wycieczka z przewodnikiem pozwoli nam lepiej zrozumieć wyjątkowość tego miejsca. Obejrzymy sale i obiekty obozu macierzystego oraz baraki więźniarskie, komory gazowe i krematoria.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Krasiejów    W głąb prahistorii KRASIEJÓW

          Oto wyprawa dla wszystkich, którzy chcieliby poznać dinozaury lub zgłębić swoja dotychczasową wiedzę na ich temat. W Parku Dinozaurów w Krasiejowie podczas wędrówki wśród modeli płazów i gadów „cofniemy się” miliony lat w przeszłość. W tunelu czasu na naszych oczach narodzi się Ziemia, a park rozrywki dostarczy sporą dawkę emocji. Może będziemy mieć też ochotę odwiedzić prehistoryczne oceanarium lub wziąć udział w warsztatach paleontologicznych?

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Dinozaurland    Czy wiecie już wszystko o dinozaurach? DINOZATORLAND

          Czy wiecie co to są dinozaury? jak powstała Ziemia?co to jest skorupa ziemska? Nie?! To koniecznie musicie wybrać się z nami do DinoZatorlandu w Zatorze. Tam będziemy mogli znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących dinozaurów i ich życia, spróbować swoich sił jako paleontolodzy lub w czasie wędrówki ścieżką edukacyjna podziwiać „ożywione” prehistoryczne gady. To tam w muzeum skamieniałości zobaczymy 9 metrowego Jangczuanozaura. A po takiej dawce nowych wiadomości rozerwiemy się w tamtejszym lunaparku.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Karpacz-western city    Karpacz to nie tylko Śnieżka KARPACZ – WESTERN CITY MUZEUM ZABAWEK

          Wycieczka w okolice Karpacza, umożliwi nam przeniesienie się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. A wszystko to za sprawą Western City – Miasta Prawdziwych Kowbojów w Ścięgnach. Tutaj postrzelamy z łuku indiańskiego, przejedziemy się kolejką lub pojeździmy konno. Zobaczymy też pokazy tańca indiańskiego, popływamy indiańskimi łodziami canoe i posilimy się pieczonymi kiełbaskami w indiańskiej wiosce. Będąc w okolicach Karpacza, nie możemy nie odwiedzić Miejskiego Muzeum Zabawek, gdzie znajdują się zbiory z całego świata.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Szklany świat bombek    W oczekiwaniu na święta SZKLANY ŚWIAT BOMBEK

          Każdy z nas na pewno wiele razy ubierał choinkę i na pewno wie jak wygląda bombka. Ale czy wszyscy wiemy jak te bombki powstają? W czasie wycieczki do „Szklanego Świata” ,w Krośnicach niedaleko Milicza, poznamy etapy powstawania szklanej ozdoby i będziemy mieli możliwość samodzielnie ją pomalować. Bombki, które zrobimy będziemy mogli zabrać i przyozdobić nimi nasze bożonarodzeniowe drzewka.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Bolesławiec    Pierwsze kroki w warsztacie ceramicznym BOLESŁAWIEC

          Bolesławiecka ceramika znana i doceniana jest na całym świecie. Dlatego wybierzemy się właśnie do Bolesławca, gdzie na początek zwiedzimy rynek i starówkę. Głównym punktem naszej wyprawy będą jednak warsztaty ceramiczne, w czasie których dowiemy się jak powstają naczynia ceramiczne, a potem samodzielnie ulepimy przedmioty z gliny plastycznej lub pomalujemy wstępnie wypalone przedmioty.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

 Jaskinia Kletno    Stalaktyty i Stalagmity na Żywo JASKINIA NIEDŹWIEDZIA KLETNO- HUTA SZKŁA

          Tym razem zaprosimy was na wycieczkę w głąb ziemi a dokładnie do jaskini niedźwiedziej w Kletnie. Będziemy mieli okazję podziwiać okazałe stalaktyty i stalagmity oraz wiele innych form naciekowych, których początki sięgają czasów prehistorycznych. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy też kilka gatunków nietoperzy. Stamtąd udamy się do huty szkła w Stroniu Śląskim. Tym razem przyjrzymy się metodom wyrobu szkła kryształowego.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

  Galowice    Z tętnem kopyt w tle  MUZEUM POWOZÓW – GALOWICE

          W pobliżu Wrocławia natkniemy się na miejsce, w którym obejrzeć można pojazdy sprzed wielu lat. Zobaczymy bryczki, dyliżans lub …dopieczemy chleb w piecu polowym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Interaktywne zwiedzanie muzeum z animatorem zapewni nam świetną zabawę, a ognisko z kiełbaskami w miły sposób zakończy naszą wyprawę.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:/h6>

  Adrenalina park    Zabawy nadszedł czas ADRENALINA PARK

          Czas na zabawę! W adrenalina park każdy wypocznie i poczuje pozytywne emocje. I mały i duży znajdzie coś dla siebie. Tyrolka, paintboll czy minirafting zachwycą wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku. Nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

  Kolorowe jeziorka    Kolorowe Jeziorka Rudawy Janowickie

          Zapraszamy Was na wycieczkę do rezerwatu przyrody, gdzie zobaczyć można jeziorka o nietypowych
barwach: purpurowej, zielonej i turkusowej. Amatorom pieszych wędrówek zaproponujemy wspinaczkę na szczyt Rudaw Janowickich – Wielką Kopę, a na koniec odpoczniemy przy ognisku .

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

  Kamienna Góra    Tajemnice III Rzeszy Kamienna Góra, Wałbrzych

          Czy mieliście okazję odkrywać tajemnice z czasów wojny? Czy zwiedzaliście podziemną fabrykę? Czy chodziliście tunelami z okresu II wojny światowej, wykopanymi 15 metrów pod zamkiem? Jeśli nie, to zapraszamy Was na wycieczkę, w czasie której znajdziemy odpowiedzi na wiele ciekawych pytań dotyczących II wojny światowej i tajemniczych projektów hitlerowców na terenie Dolnego Śląska.

Liczba osób:
25 35 45
Cena:

Cena zawiera bilety wstępu do sztolni i Zamku Książ (trasy z przewodnikiem).