Dla najmłodszych

Filcaki    Zwierzaki Filcaki i dzieciaki

          Jak się hoduje owcę wrzosówkę? Jak można wykorzystać wełnę? Jak się filcuje na mokro? Brzmi naukowo, ale odpowiedzi na te pytania uzyskamy w czasie świetnej zabawy i nauki jednocześnie. Sami będziemy grę plować wełnę, układać ją na formach i filcować. Jednym słowem REWELACJA.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 87 zł od 72 zł od 64 zł

Chełmsko    Szyjemy lniane spodenki dla Krecika

          Czy pamiętacie jak Krecik potrzebował spodenki z dużymi kieszeniami na śmieciuszki, które znalazł w lesie? Jeśli tak, to wiedzcie, że teraz nas czeka taka sama praca jak Krecika i jego Przyjaciół. A jeśli nie słyszeliście tej historii, to teraz będziecie mieli okazję ją poznać i pod fachowym przewodnictwem uszyć spodenki dla Krecika.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
do ustalenia do ustalenia do ustalenia

Ozdoby    Ozdoby nie tylko na choinkę!

          Okazuje się, że bombki to nie tylko czas świąt Bożego Narodzenia i choinki. W ten zaczarowany świat szkła zapraszamy Was również wiosną, latem i jesienią. Będziemy mogli obejrzeć proces tworzenia ozdób od wydmuchiwania szklanych rurek, poprzez srebrzenie, malowanie i dekorowanie. Czekają tam na nas szklane misie, bombki z kwiatowymi wzorami albo serca walentynkowe dla ukochanej osoby.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od od 58 zł od od 65 zł od od 80 zł

Z gliny    Ulepmy to razem – warsztaty ceramiczne

         Czy wiecie, że… najstarsze wyroby ceramiczne powstały 13 tyś. lat p.n.e….że z gliny można ulepić słonia…że ceramikę stosuje się nawet przy budowie samolotów i w medycynie? Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zobaczyć na własne oczy jak powstają przedmioty z gliny, a być może samemu spróbować sił w ceramice, pojedźcie z nami na warsztaty w okolice Złotoryi.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 92 zł od 80 zł od 73 zł

Wieś    „Wsi spokojna, wsi wesoła…” – Sielska Zagroda

          Koń, osiołek, indyk, kury, króliki, owce, kozy, lama, świnki morskie, do tego łowienie ryb. Tym razem zaprosimy was do Sielskiej Zagrody . Niecałe 20 km od Wrocławia czeka na nas mnóstwo zabawy, szaleństwo na świeżym powietrzu, kiełbaski z grilla, plac zabaw czyli to, co tygryski lubią najbardziej.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
do ustalenia do ustalenia do ustalenia

Galowice     Muzeum Powozów

          W pobliżu Wrocławia natkniemy się na miejsce, w którym obejrzeć można pojazdy sprzed wielu lat. Zobaczymy bryczki, dyliżans lub …dopieczemy chleb w piecu polowym. Każdy znajdzie coś dla siebie. Interaktywne zwiedzanie muzeum z animatorem zapewni nam świetną zabawę, a ognisko z kiełbaskami w miły sposób zakończy naszą wyprawę.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 100 zł od 76 zł od 69 zł

Huta szkła     „Lustereczko powiedz przecie…” – huta szkła Julia

          Po raz kolejny proponujemy wam wizytę w magicznym świecie szkła. Przekonamy się na własne oczy, co można wyczarować w piecu o temperaturze 14000° C. Zabierzemy was do najstarszej na tym terenie, bo 140 letniej huty w Piechowicach. Tutaj ręcznie wykonywane są naczynia, kielichy, świeczniki, lampy i wiele innych pięknych rzeczy. Małych turystów może zainteresować kolekcja kryształowych figurek w kształcie zwierząt i bajkowych postaci. Wśród nich może komuś uda się znaleźć zaczarowany pantofelek Kopciuszka.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 80 zł od 65 zł od 56 zł

Dinozaury     Z dinozaurami za pan brat – Krasiejów

          Co jadły dinozaury? Czy naprawdę były największymi zwierzętami? Dlaczego wyginęły? Na te i wiele innych pytań spróbujemy poszukać odpowiedzi w parku dinozaurów w Krasiejowie. Zobaczymy dinozaury odwzorowane w ich naturalnych rozmiarach. Będziemy mieli okazję pobawić się w odkrywców i paleontologów, a nawet nauczyć się wypłukiwać złoto.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 100 zł od 85 zł od 77 zł

Papierowy świat     Papierowy Świat – Duszniki Zdrój

          Tym razem, nie szkło, a papier wystąpi w roli głównej. Zaczniemy od Muzeum Papiernictwa, w którym poznamy historię tego materiału, sposoby jego wywarzania i wykorzystania. Obejrzymy unikatowy XVII wieczny młyn papierniczy, a na koniec zaprosimy Was na warsztaty, gdzie sami będziecie mogli wyczarować kolorowe cuda z papieru.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 90 zł od 70 zł od 58 zł

Wrocław     Wrocław – nasze niesamowite miasto

          Dla tych którzy nie lubią wyjazdów mamy w naszej ofercie zwiedzanie i spacery po Wrocławiu. Jest tutaj tyle magicznych miejsc, że trudno będzie wybrać, które są ważniejsze i godne zobaczenia. Dlatego nasza wycieczka uzależniona będzie od wieku, zainteresowań, i życzeń grupy.

Cena:
ok 200 zł od grupy (przy 40 osobach w grupie)

Ekologia we Wrocławiu     Ekologia we Wrocławiu

          Niewiele osób wie, że we Wrocławiu można zobaczyć (a może nawet i dotknąć) konia, krowę, kozę, indyka czy kurę. Zabierzemy Was do Gospodarstwa Ekologicznego, gdzie porozmawiamy o ekologicznej uprawie warzyw i owoców, obejrzymy zabytkowe maszyny rolnicze i podglądniemy życie zwierząt domowych. Namówimy Was również na spacer Doliną Bystrzycy, a na koniec rozpalimy ognisko, przy którym upieczemy kiełbaski.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 62 zł od 51 zł od 45 zł

Możliwość zorganizowania warsztatów lepienia w glinie (cena ok. 12zł/os.).

Przyrodnicza  wyprawa     Przyrodnicza wyprawa

Zapraszamy wszystkich na wyprawę do miejsca, gdzie dowiemy się więcej na temat ekologii i ochrony środowiska. Do miejsca, w którym będziemy mogli zobaczyć w rzeczywistości to, co do tej pory widzieliśmy tylko w książkach lub o czym uczyliśmy się na lekcjach. Latem będziemy obserwować przyrodę, poznamy pracę pszczelarza i sami wyrobimy masło. Zimą będziemy szukać i rozpoznawać ślady zwierząt na śniegu, dowiemy się, co to jest paśnik i po co jest w lesie.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 62 zł od 51 zł od 45 zł

Możliwość zorganizowania ogniska (cena 10zł/os.)

Edukacyjno – przyrodniczy spacer     Edukacyjno – przyrodniczy spacer

Aby dowiedzieć się więcej na temat otaczającego nas świata, wybierzemy się na spacer leśnymi ścieżkami w towarzystwie specjalisty, który odpowie na wszystkie nasze pytania dotyczące przyrody. Zobaczymy wiatrak z XVII wieku, zwiedzimy Chatę Młynarza, a jeśli pora roku będzie sprzyjająca, podglądniemy pracę pszczelarza w skansenie pszczelarskim.

Liczba osób
25 35 45
Cena:
od 52 zł od 41 zł od 35 zł